Barcelona bën gjithçka për transferimin e Neymar, përgatitet largimi i 9 lojtarëve

E përditshmja italiane “Corriere Dello Sport” rrëfen strategjitë e gjigantit katalan për këtë dritare merkatoje. Drejtuesit e Barcelonës kanë përpiluar listën e largimeve, prej së cilës dëshirojnë të arkëtojë shumën e majme të 245 milionë eurove.

Janë plot nëntë lojtarë ata që do të shiten, praktikisht një formacion i tërë. Me emrave të rëndësishëm që pritet të bëjnë valixhet gjendet ai i Coutinhos, i cili nuk do të blihet nga Bajerni i Mynihut,  Griezman që është një pedanë e rëndësishme shkëmbimi për të mbërritur te braziliani, Vidal, Dembele, Rakitiç, Todibo, Brethueit, Semedo dhe Umtiti.

LEXO EDHE  Video/ Vrioni inspirohet nga Ronaldo, shikoni golin e sulmuesit shqiptar

Nga ana tjetër Barcelona po punon edhe për transferimin e Lautaro Martinez-it.