Neuer-Bayern afër divorcit, dështojnë përsëri bisedimet për rinovim

Manuel Neuer dhe Bayern Munich janë gjithnjë e më larg njëri-tjetrit. Tentativa për të rinovuar kontratën e portierit ka dështuar përsëri dhe palët nuk kanë gjetur një marrëveshje.

Sipas asaj që raporton “Kicker”, pas kësaj tentative nuk ka gjasa që të ketë më bisedime sa i përket rinovimit. Kontrata aktuale e Neuer skadon vitin e ardhshëm dhe nëse portieri nuk largohet nga Bayern në verë, atëherë do të jetë lojtar i lirë vitin e ardhshëm.

LEXO EDHE  Merkato e dimrit, Kukësi transferon Pëllumbin dhe konsolidon mbrojtjen

Spekulime ka pasur rreth një largimi dhe ekipi që ka shfaqur interes ka qenë Chelsea, me Blutë që pritet të largojnë Kepan dhe janë në kërkim të një portieri.