Zyrtare/ Norwich firmos me Danel Sinanin

Norwich ka firmosur me futbollistin me origjinë kosovare, Danel Sinani.

Sinani ishte në fund të kontratës me klubin luksemburgas, F91 Dudelange (qershor 2020) dhe nuk pranoi të rinovonte, duke u transferuar kështu në kampionatin anglez. 23 vjeçari ka firmosur për tre sezone me klubin e Norwich.

Sinani, është lindur në Luksmemburg dhe luan për kombëtaren e këtij shteti ndërsa prindërit i ka nga Kosova.

 

LEXO EDHE  Çokaj dhe Uzuni kualifikojnë Lokomotivën e Zagrepit në finalen e Kupës së Kroacisë