Riatdhesimi i shqiptarëve/ Rama: Të hënën publikojmë planin, ja kushti i vetëm që duhet të plotësojnë

Kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka njoftuar se të hënën do të publikohet plani për riatdhesimin e shqiptarëve që kanë mbetur në vende të ndryshme, pas mbylljes së kufinjve, si rezultat i pandemisë së Covid-19.

Rama shkruan se kushti i vetëm për personat që do të riatdhesohen është karantinimi, nën rregulla të forta sigurie.

Postimi nga Edi Rama

🔴 DUKE JU KËRKUAR 1000 HERË NDJESË TË GJITHË ATYRE QË JANË REZIDENTË NË SHQIPËRI DHE PËR ARSYEN MADHORE TË MBROJTJES SË POPULLIT E TË VENDIT TONË NGA AGRESIONI I ARMIKUT TË PADUKSHËM, KANË MBETUR JASHTË KUFIJVE TË MBYLLUR, SI EDHE DUKE U NISUR NGA MBAJTJA NËN KONTROLL E KURBËS SË INFEKSIONIT DERI TANI, JEMI GATI TË PUBLIKOJMË TË HËNËN PLANIN E NJË HAPJEJE SHUMË GRADUALE TË RRUGËS SË RIATDHESIMIT, ME KUSHTET PËRKATËSE DETYRUESE TË KARANTINIMIT 14 DITOR, NËN RREGULLA TË FORTA SIGURIE!

LEXO EDHE  "Duke takuar Yuri Kim, Basha takon Ramën"/ Gazetari: Ambasadorja përfaqëson Kryeministrin

🔴 DUKE I MIRËKUPTUAR TË GJITHA ANKESAT E MADJE EDHE SHARJET E FYERJET, PËR MBYLLJEN E PLOTË TË KUFIJVE DHE ME BINDJEN SE EDHE ATA, QË NUK PËRMBAHEN FARE NË MALLKIMET QË LËSHOJNË, E KUPTOJNË SE MASA EKSTREME E NDALIMIT PËR T’U KTHYER NË KËTË FAZË, DIKTOHET NGA INTERESI JETIK I MBROJTJES SË SHËNDETIT TË POPULLIT SHQIPTAR, U LUTEM TË GJITHËVE TË BËJNË EDHE PAK DURIM🙏