Bonaventura thuajse i larguar nga Milani, Roma shfaq interes për lojtarin

Mesfushori i Milanit, Giacomo Bonaventura, pritet të largohet nga klubi këtë verë ndërsa i skadon dhe kontrata.

“Sky Sport” raporton se italiani nuk është i gatshëm të rinovojë kontratën e tij me kuqezinjtë dhe për këtë arsye do të largohet pas gjashtë sezoneve.

Roma ka shprehur interesimin e tyre për shërbimet e Bonaventura, me verdhekuqtë që tashmë kanë filluar kontaktin me agjentin e tij, Mino Raiola.

LEXO EDHE  “Vepruan si idiotë”, presidenti i Lyon-it shpërthen ndaj Federatës Franceze

30-vjeçari u bashkua me kuqezinjtë në 2014 nga Atalanta për një shumë prej 7 milion €. Gjatë kësaj kohe klubin, ai ka bërë 171 paraqitje, ndërsa ka shënuar 34 gola dhe ka dhënë 15 asiste.