Man.United “zbraz” arkat për Milinkoviç Saviç, Tare i lëkundur

Manchester United prej kohësh po përpiqet të rindërtojë një skuadër të madhe ashtu si para disa vitesh. Prej disa vitesh tashmë skuadra angleze, ka shpenzuar shuma të mëdha parash, ndërsa produkti final asnjëherë nuk ka qenë aty ku duhej.

Ndërsa së fundmi pas 2 blerjeve të sukseshme të Harry Maguire dhe Bruno Fernandes, “Djajtë e Kuq” pu mundohen të sjellin përsëri cilësi në skuadër. Kështu te United kanë piketuar futbollistin e Lazios, Sergej Milinkovic-Savic. Ekipi anglez ka bërë me dije se po mendon seriozisht që të rrëmbejë futbollistin.

LEXO EDHE  Klubi i Bolognas rrezikon karantinën, dyshohet për një rast pozitiv me Covid-19

Trajneri Ole Gunnar Solskjaer mendon për të arritur te futbollisti dhe ka gati një ofertë të majme. Ai do të paguajë 120 milionë euro për të bindur Igli Taren.

Lazio me shumë mundësi do ta pranojë një ofertë të tillë. Serbi kërkon të bëjë hapin e madh në karrierë, ndërsa në krahun tjetër besohet fort se dhe Lazio mbush arkën me këtë lëvizje.