Zbulohen 16 raste të reja me Covid 19, numri i të infektuarve arrin në 377 persona

Në Shqipëri janë zbuluar 16 raste të reja me Covid 19, duke e çuar në total numrin e të infektuarve në 377.

Ministria e Shëndetësisë tha se në 24 orët e fundit janë shëruar 12 pacientë, duke e çuar në 116 numrin total të të shëruarve.

LEXO EDHE  Deklaratat e Kim dhe Bashës, Bushati: Gjuhë mafioze dhe shantazhuese

Ndërkohë në spital po marrin trajtim 73 pacientë, nga të cilët 11 janë në terapi intensive, ndërsa dy të intubuar.

Si pasojë e Covid 19 kanë humbur jetën 21 persona.