Turqi, arrin në 501 numri i viktimave nga Covid 19/ Mbi 23900 persona të infektuar

Në 24 orët e fundit, në Turqi janë testuar pozitivisht edhe 3013 persona, duke e çuar numrin e pergjithshëm të të infektuarve me koronavirus në 23934.

Autoritetet turke njoftuan se në 24 orët e fundit 76 persona humbën jetën, duke e çuar numrin e viktimave në 501.

Ministri i Shëndetësisë, Fahrettin Koca ka bërë të ditur se mbi 3,000 raste të reja që u shënuan brenda një dite, duke e çuar në 23934 numrin e përgjithshëm të personave të sëmurë në Turqi.

LEXO EDHE  Rritja e madhe e rasteve/ Gjermania zgjeron listën e zonave të rrezikut, ja ku rekomandon ndalimin e udhëtimeve

Deri më tani, 786 pacientë janë shëruar nga kjo sëmundje dhe janë në shtëpi, ndërsa 1311 janë nën kujdes intensiv. Trajtimet e të sëmurëve kanë rezultuar me sukses, duke bërë që të ketë më shumë të shëruar.

Gjatë ditës së djeshme, janë realizuar 19,664 testime, derisa numri i përgjithshëm i testimeve për coronavirus deri më tani është 161,380.