Aludime për seksualitetin e Grenell, reagon për herë të parë Albin Kurti

Një faqe interneti në rrjetet sociale ka hedhur së fundmi reagime fyese ndaj të dërguarit të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ku masivisht janë bërë komente fyese edhe për seksualitetin e tij.

Albin Kurti është pyetur sot për këtë temë nga e cila është distancuar dhe e ka dënuar.Janë të papeanueshme për mua, aq më tepër kur marrin një rrjedhë të panatyshme.

LEXO EDHE  Hoti: LDK s'do të lejojë që shoqëria të dorëzohet përballë militantëve të dhunshëm

Unë nuk është se i kam ndjekur, por besoj se jetojmë në kohën e të drejtave dhe lirive të njeriut, unë dhe subjekti ynë distancohemi. Kam kundërshtime për disa çështje ndaj tij dhe ia kam thënë edhe në takime, por për mendimin tim stigmatizime të tilla janë të dëmshme dhe të papranueshme për mua”, tha Kurti.