VIDEO/ Ja ku do të shërbejnë mjekët dhe infermierët shqiptarë në Itali

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, njoftoi se ekipi shqiptar i mjekëve dhe infermierëve që u nisën me mision në Itali, do të fillojë të punojë në spitalin e Breshias.

Manastirliu shkruan në rrjet me konsiderata të larta për ta, duke i përmenduar emër për emër: “Ornela, Alma, Erisela, Ermali, Orgesti, Bledi, Erxhymenti, Doina, Andriana, Lindita, Qazimi, Alma, Juliani, Serxhio, Kristiani, Suela, Eraldi, Evani, Albani, Manjola, Arjani, Eduart, Korabi, Ermali, Alfonsi, Ardit, Ervis, Almarin, Elisabeta, Blerim jeni krenaria jonë.

10 mjekët dhe 20 infermierët tanë do të shërbejnë në spitalin e Brescias, në një prej zonave më të goditura nga COVID-19 në Itali”, ka njoftuar ministrja.

Ornela, Alma, Erisela, Ermali, Orgesti, Bledi, Erxhymenti, Doina, Andriana, Lindita, Qazimi, Alma, Juliani, Serxhio, Kristiani, Suela, Eraldi, Evani, Albani, Manjola, Arjani, Eduart, Korabi, Ermali, Alfonsi, Ardit, Ervis, Almarin, Elisabeta, Blerim jeni #krenaria jonë🙏🏼10 mjekët dhe 20 infermierët tanë do të shërbejnë në spitalin e Brescias, në një prej zonave më të goditura nga #COVID-19 në Itali❗️#FORCA#JEMIMEJU 🇦🇱🇮🇹

Gepostet von Ogerta Manastirliu am Montag, 30. März 2020

LEXO EDHE  Kush ia jep urdhërin RENEA-s, për ekzekutim?/ Ja si e shpjegon eksperti i policisë