Tare nuk ndërpret punën te Lazio, synon djalin e një legjende

Igli Tare është vënë pas shërbimeve të Ianis Hagi, djalit të legjendës rumune të futbollit, Georghe Hagi.

Aktualisht 21-vjeçari, luan me Rangers në formën e huazimit nga skuadra belge, Genk. Kontrata e fantazistit me skocezët skadon në verë. Gjithsesi, Hagi, mund të ndërrojë sërish skuadër pasi interesimit të Igli Tares për të. Sipas mediave italiane, Lazio po përgatit një ofertë prej 5 milionë eurosh për të bindur belgët e Genk.

LEXO EDHE  Kampionati i parë në Europë që lejon tifozët në stadium

Ianis Hagi shikohet si një talent i madh i futbollit rumun dhe mund të ketë një të ardhme të ndritur duke ndjekur gjurmët e babait të tij.