Patën kontakte me një person të infektuar me Covid 19, mjekët e urgjencës dalin negativë

Shtatë punonjës të Urgjencës në Pukë, që kishin pasur kontakte me një pacientë të infektuar me covid 19, kanë rezultuar negativ sa i përket prekjes nga koronavirusi.

Mjekët ishin vetëkarantinuar dhe pas analizave të kryera, fatmirësisht rezultuan negativë. Lajmin e bën me dije bashkia Pukë mëngjesin e sotëm.

Njoftimi i bashkisë Pukë:

LEXO EDHE  Si u zbulua laboratori i kanabisit në ish-karburantin e braktisur

Mirmengjes me këtë lajm fantastik🙏🙏🙏

Autoritetet e Shëndetit Publik në Pukë sapo na kanë konfirmuar lajmin e mirë se asnjë nga shtatë punonjësit e Shërbimit të Urgjencës ne Pukë, që u karantinuan nuk është prekur nga COVID-19.

Pas analizave të kryera kanë rezultuar COVID-Negativ.

🙏Faleminderit ZOT!

Bashkë mund t’ja dalim!