Dyshime se u prek nga Covid 19, pacienti nga Lushnja niset drejt Infektivit

Një tjetër pacient, i dyshuar me Covid-19, është nisur nga spitali i Lushnjes drejt Infektivit në Tiranë. Pacienti i dyshuarqë është infektuar me koronavirus, nga të dhënat e para, mësohet se është nga Grabjani, njësi administrative e bashkisë Divjakë.

Personi është nisur për në Tiranë për mjekim më të specializuar si dhe për tu konfirmuar përmes analizave nëse ka apo jo nga Covid 19.

LEXO EDHE  Lajmi i fundit/ Makina përplas të riun me biçikletë, 22-vjeçari niset drejt spitalit

Në Lushnje janë vetëm 4 raste të konfirmuara nga kjo sëmundje, ndërsa një 64-vjeçar ka humbur.