Koronavirusi/ Kryeministri francez: 15 ditët e para të prillit më të vështira se ato që po kalojmë

Kryeministri francez Edouard Philipe ka parlajmëruar qytetarët e vet se 15 ditët e para të prillit do të jenë shumë më të vështira se sa ditët e mërparshme.

Ai në një konferencë për shtyp tha se tashmë është një përgjegjësi kolektive të mbajmë distancën që të ulej kurba e koronavirusit.

LEXO EDHE  Protestat tragjike në ShBA/ Trump: Lëvizja anti-fashiste do të shpallet organizatë terroriste

Philipe siguroi se Franca do e kalojë edhe këtë krizë teksa vendi ka regjistruar deri tani 2 mijë e 300 viktima dhe 37 mijë e 575 të prekur.