Covid 19, Koreja e Jugur raporton uljen e rasteve

Për herë të parë, Koreja e Jugut raportoi ulje të rasteve të reja me koronavirus, me 146 të tilla të konfirmuara, sipas Qendrës për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve në vend.

Numri i pacientëve të shëruar ka shkuar në 9,478, shkruan CNN.

LEXO EDHE  Pentagoni mund të dërgojë në Mineapolis policinë ushtarake

Nga 146 rastet e reja, 24 janë nga ekzaminimet e aeroportit, ndërsa 92 ishin nga zonat e Daegu dhe Gyeonggi.

30 rastet e tjera ishin nga Seuli dhe qytete të tjera të vendit.

Deri më tani 144 persona kanë humbur jetën nga Covid-19.