Rrëzimi i Kurtit/Haradinaj: Votimi me 82 vota tregon se shteti dhe Kushtetuta funksionojnë

Pas votimit në Kuvend dhe rrëzimit të qeverisë së Albin Kurtit ka reaguar edhe ish kryeministri Ramush Haradinaj. Në postim në facebook, Haradinaj shkruan se votimi kundër qeverisë me 82 vota është shenjë që Kushtetuta dhe Kuvendi funksionojnë.

Deklarata

Sot, deputetët e Kuvendit të Republikës së Kosovës, me 82 vota përkrahën mocionin e votëbesimit. Ky është një vërtetim se Kushtetuta dhe Kuvendi në Kosovë funksionojnë, dhe se shteti i Kosovës rreshtohet me vlerat më sublime të demokracisë. Kam besim të plotë që institucionet e Republikës do të konstituohen shpejtë dhe se nuk do të ketë boshllëk qeverisës.

LEXO EDHE  Katër humbje jete nga Covid në 24 orët e fundit

RH