Juventus e gatshme të zgjasë kontratën me Chiellinin

Rinovimi i kontratës së Giorgio Chiellinit me skuadrën e Juventusit, është vetëm një formalitet.

Lajmi bëhet i ditur nga gazeta e mirënjohur, Gazetta dello Sport, ndërsa theksohet se edhe Leonardo Bonucci dhe Buffon do të ndjekin të njëjtën rrugë.

Kontrata e kapitenit të bardhezinjve, skadon në qershor të vitit 2020, ndërsa kontrata e re është gati dhe pritet vetëm të bëhet zyrtare.

LEXO EDHE  Dramë në familjen e yllit të Tottenham, i vrasin vëlllain në mes të rrugës (Foto)

Chiellini, pësoi një dëmtim të rëndë në fillimin e sezonit, ndërsa së fundmi ishte kthyer në fushat e lojës përpara se kampionati të ndërpritej.