Deputeti: Shumë shpejt Shqipëria do shpëtojë nga dy fatkeqësi, Rama dhe Covid 19

Deputeti Lefter Maliqi duke komentuar vendimin e Gjykatës ndërkombëtare të Arbitrazhit, e cila vendosi që shteti shqiptar t’i paguajë 140 milionë euro biznesmenit Italian Françesko Beketi, thekson se tani të gjithë qytetarët e shohin se si qeveris Edi Rama dhe rilindja.

Sipas Maliqit shumë shpej Shqipëria do të marrë dy lajme të gëzueshme, i pari do të jetë largimi i këtij virusi që po luftojmë sot dhe i dyti largimi i Ramës dhe rilindasve që po i bëjnë gropën vendit.

Ja postimi i Maliqit:

Shume shpejt Shqiptaret do shpetojne nga dy fatkeqesit,Covid – 19 dhe nga Mamuthi i krimit dhe korrupsionit.Piktori aventurier me buzëqeshje te ngrire.BE e ndihmon me 50 milion euro per Covid – 19 kur ky gezim papritur i kthehet ne zemerim pasi Gjykata Ndërkombëtare e Arbitrazhit në Uashington ( SHBA ) vendosi qe 140 milion dollaret do ti paguaj Shteti Shqiptar biznesmenit Italian Francesko Bexhetit,te cilit aventurieri Rama i mbylli biznesin(median) ne Shqiperi. Kjo do penalizojë buxhetin e xhepat e taksapaguesve shqiptar. Nuk duhet të ndodhë kurrë që për debate personale e kapriço meskine të “Rilindasve” të detyrohet shteti shqiptar të paguajë as një lek e jo më shuma kaq të mëdha. Kjo erdhi si pasojë e arrogancës,papërgjegjshmërisë së Edi Ramës.Shikojeni shqiptar se si është qeverisur Shqipëria këto vite, shikoni se përse nuk jemi në gjendje të përballemi e përballojmë fatkeqsi pa kërkuar ndihmën e europës dhe botës sepse jemi qeverisur nga antishteti, nga papërgjegjshmëri, nga arroganca, nga deliri,nga aktrimi dhe babezia e Oligarkeve dhe krimit.Zoti i bekofte shqiptaret🙏.

LEXO EDHE  Basha: Ja 3 prioritetet e PD për daljen nga kriza