“Rama do paguajë 240 mln euro më shumë për 5 PPP”/ Denoncimi i Tabakut

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku, përmes një postimi në rrjet, shkruan se ndërsa shqiptarët duan shpresë, Qeveria do të paguajë 240 milionë euro më shumë për 5 PPP.

“Kërkuam një plan ekonomik në shërbim të biznesit dhe qytetarëve për pandeminë ekonomike.

Ajo që u ofrua ishte një plan ekonomik i pamjaftueshëm. Sot ekonomia ka nevoje per mesazhe shprese e optimizmi, por qeveria me sa duket është e vendosur në betejën për oligarkët.

LEXO EDHE  Ishin aktive prej disa ditësh/ Shuhen vatrat e zjarreve në Elbasan Fier, Vlorë dhe Lezhë

Plani i qeverisë për vetëm 5 PPP pritet të shkojë në total 1 mld euro. 240 mln euro vetem nga “gabimet në kontrata””, shkruan Tabaku.

https://www.facebook.com/jorida.tabaku/videos/1326682864185744/