E dielë, Korrik 5, 2020
Etiketimet PPP

Etiketim: PPP

Lali Eri, PPP!

Nga Boldnews.al Nuk kishte si të mos ngjynte edhe dorën e përlyer në luguninë e koncesioneve në vend. Bashkia Tiranë dhe kryebashkiaku i saj po...

1.2 mld euro me PPP, Rama prezanton projektin e segmentit Milot-Fier/...

Kryeministri Edi Rama ka çelur sot garën për projektin e Korridorit Adriatiko-Jonian, që ka për synim ndërtimin e segmentit Milot-Fier. Ky segment rrugor do të...

Përplasjet “show” për PPP/ Xhelal Mziu i PD i dha koncension...

Nga BoldNews.al Kontrata për shërbimin e pastrimit të Kamzës është një ndër ato shembuj tipik kur përplasjet politike pozitë-opozitë për koncensionet dhe Partneritetin Publik-Privat (PPP),...

Qeveria ndryshon procedurat për PPP/ Ja si kualifikohen projektet

Një vendim i qeverisë që rrit kontrollin mbi procesin e dhënies të koncesioneve PPP ka hyrë në fuqi sot. Sipas VKM do të nis nga...

“Koha për vlerësimin moralo-monetar për mjekët”/ Kalo: Ja PPP e vetme...

Mjeku infeksionist Tritan Kalo, përmes një postimi në rrjetet sociale, shprehet se ka ardhur koha për një vlerësim real moralo-monetar ndaj mjekëve dhe punës...

Shpenzimet për shëndetësinë kalojnë 3% të PBB-së, 50 % shkon për...

Shpenzimet për sektorin e shëndetësisë e kanë kaluar lehtë nivelin 3% të PBB-së në vitin 2019, duke shënuar një rekord të 10 viteve të...

Tenderat/ E Hëna, dita “me fat” për oligarkët? Ndahen 120 milionë...

Nga Boldnews.al Duke filluar nga kjo e Hënë, Fondi Shqiptar i Zhvillimit dhe Bashkia e Tiranës do të shpallin fituesit e tenderave të parë për...

“Rama do paguajë 240 mln euro më shumë për 5 PPP”/...

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku, përmes një postimi në rrjet, shkruan se ndërsa shqiptarët duan shpresë, Qeveria do të paguajë 240 milionë euro më shumë...

Rama gjen “armikun” e Covid 19/ Kufizon ecjen në këmbë, por...

Kryeministri Edi Rama prej disa ditësh komunikon masa duke kufizuar lëvizjet e qytetarëve. Fillimisht si masa për të kufizuar përhapjen e koronavirusit, Rama njoftoi...

“Në shtetin e PPP ekziston vetëm grushti i shtetit”/ Deklarata e...

Presidenti Ilir Meta ka reaguar ashpër përmes rrjeteve sociale, ndërsa thekson se në shtetin e PPP (Polici Parti e Propagandë) ekziston vetëm grushti i...

“Soros fiton 3 herë me skemën e rrjepjeve të PPP-ve”/ Avokati...

Avokati Altin Goxhaj përmes një postimi në rrjet shkruan se Soros fiton 3 herë me skemën e rrjepjeve të PPP-ve. "A e dini pse Soros...

“Standard and Poor’s” paralajmëron Ramën: Rreziqet nga PPP të paparashikueshme

Del raporti i agjencisë së vlerësimit “Standard and Poor`s”, të cilës i referohet Ministria e Financave dhe Ekonomisë sa i përket ecurisë së...

Kampusi Universitar do ndërtohet me PPP/ Ja pse Veliaj shembi godinat...

Botohet në Fletoren Zyrtare vendimi i Qeverisë që i hap rrugën ndërtimit të Kampusit Universitar me PPP. Referuar vendimit, Bashkia e Tiranës përcaktohet si autoritet...
WhatsApp DENONCO