Deputeti i LDK’së godet Kurtin: Taksën nuk po e heq edhe për shkak të garës në Podujevë

Deputeti i LDK’së, Arban Abrashi, ka thënë se qeveria po e shtyn heqjen e taksës për shkak të zgjedhjeve lokale që do të mbahen në Podujevë.

Zgjedhjet lokale në këtë komunë mbahen me datën 15 mars, dhe në garë janë vetëm tre kandidatë të partive më të mëdha në Kosovë.

“Sot një javë, janë zgjedhjet në Podujevë; e në mesin e shumë arsyeve, heqja e tarifës po shtyhet edhe për shkak të garës në Podujevë”, ka shkruar Abrashi në llogarinë e tij në Facebook.

LEXO EDHE  Shkup/ Mosrespektimi i masave për COVID-19 mund të rikthejë kufizimet

Ai shton se Kosova nuk mund të prishet me SHBA’në për shkak të zgjedhjeve në këtë komunë, dhe thotë se kandidati i LDK’së do të jetë fitues.