Meta i përgjigjet Ramës: O gruaja e Bilalit, kam vetëm 1 shtëpi, Shqipërinë

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur Kryeministrit Edi Rama, lidhur me një deklaratë të bërë nga ky i fundit, kur tha se “Presidenti ka më shumë se 1 shtëpi dhe do të ishte luks të merrej me të”.

Deklarata e Ramës erdhi kur u pyet lidhur me manifestimin e 2 marsit, i thirrur nga Presidenti Meta, në mbrojtje të Kushtetutës.

LEXO EDHE  ‘Njëlloj si Hitleri’/ Deputeti apel Ramës: O i sëmurë mendor lejoi shqiptarët të kalojnë kufirin

Reagimi i Presidentit ka ardhur përmes Zëdhënësit Tedi Blushi, i cili e quan Ramën “gruaja e Bilalit”.

“Lajmërojeni gruan e Bilalit se Presidenti ka vetëm një shtëpi: Shqipërinë. Sa shtëpi ka gruaja e Bilalit pyeteni vetë’, thuhet në reagimin e bërë nga Tedi Blushi.