Bukuroshja e fiksuar pas fitnesit arrestohet nga policia, shpërndante drogë (Foto)

Një fanatike fitnesi akuzohet nga policia për ndihmën që supozohet të ketë dhënë në trafikimin e drogës.

Sara Radhërford, 29 vjeç, u arrestua ditën e djeshme si pjesë e një hetimi për shpërndarjen e susbtancave narkotike. Policia sulmoi shtëpinë e Radhërford dhe gjetën 4 telefona, kokainë dhe  mjete për përagtitjen e drogës për konsum.

LEXO EDHE  Reagon ashpër Marina Vjollca: Po na i vrasin vajzat për së gjalli…

Supozohet se ajo koordinonte një shërbim shpërndarje droge përgjatë gjithë qytetit të Sidnei-t dhe furnizoi me më shumë se 300 gramë kokainë nga shtatori i 2019 në janar të 2020.

Ajo do të dalë para gjyqit ditën e sotme, por hetimet për grupin e përfshirë ende vazhdojnë.