Reshje shiu dhe bore, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Territori shqiptar ditën e sotme (27 shkurt 2020) do të karakterizohet nga një mot me reshje shiu dhe dëbore. Sipas Meteoalb, pjesa e parë e ditës do të vijojë me vranësira dhe reshje shiu lokalisht deri mesatare dhe reshje të pakta dëbore në zonat malore. Por në orët e pasdites dhe mbrëmjes kushtet atmosferike do të përmirësohen gradualisht.

LEXO EDHE  VIDEO/ "Shefqet Ndroqi" kthehet në spitalin "Covid 2", Manastirliu apel qytetarëve

Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat minimale dhe maksimale nga -2 deri në 14.

Era do fryjë e fortë në det me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi perëndimor-veriperëndimor duke krijuar dallgëzim mbi 5 ballë.