Hodhi në gjyq kompaninë e helikopterit që udhëtonte Kobe, Vanessa: 50 mln dollarë nuk mjaftojnë

Kampioni i basketbollit Kobe Bryant, vajza e tij Gianna dhe shtatë persona të tjerë humbën jetën në nje aksident me helikopter. Helikopteri i tyre qarkulloi për disa minuta në mjegull, duke u rrëzuar më pas në Los Angeles.

Bashkëshortja e tij Vannesa po mundohet të vendosë drejtësinë në vend. Ajo hodhi në gjyq kompaninë e helikopterit ku fluturonte Kobe dhe e bija.

Burime të njohura tregojnë për TMZ se kompania kishte mbulim sigurimi shumën prej 50 milionë dollarë. Por kjo sipas Vannesës është një shifër e ulët duke pasur parasysh numrin e njerëzve që transporton Island Express. Ajo gjithashtu kërkon demtime kompensuese dhe ndëshkuese.

LEXO EDHE  Koronavirusi/ Sa para mund të humbin këngëtarët shqiptarë këtë verë?

Sipas saj vetëm familja e Kobe ka të drejtë të marrë me qindra miliona dollarë sepse potenciali i tij i fitimit ishte i jashtëzakonshëm. Vannesa thotë se dhe pasagjerët e tjerë kanë lënë bashkëshortet dhe familjarët e tyre dhe ata kanë të drejtë të kompensohen me shuma të majme.