“Kërkesa për njohjen e Kosovës me Batonin karshi”, gazetari ironizon Ramën

Kryeministri Edi Rama, me cilësinë e kreut të Presidencës së OSBE-së, zhvilloi vizitën zyrtare në Koskë, ku u takua me ministrin e Jashtëm, Sergey Lavrov.

Në këtë vizitë, Rama shoqërohej edhe nga gazetari Baton Haxhiu, i cili ka mbrojtur tezën e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë dhe shpesh është vendosur nën akuza për qëndrimet e mbajtura.

Ndër të tjera në konferencën e përbashkët me Lavrov, Rama kërkoi njohjen e Kosovës.

LEXO EDHE  Virus dhe politikë, Shkodra si “ishull i harruar”, gjenerali paralajmëron…!

Por gazetari Ylli Dylgjeri në një postim në rrjet ka ironizuar kërkesën e Ramës dhe praninë e baton Haxhiut.

“Kërkesa për njohjen e Kosovës në Rusi me Baton Haxhiun karshi, më ngjason si dikur në vitet 90 që bënim demonstrata përpara Ministrisë Jashtme për mos ardhur Ministri Jashtëm kinez hipur sipër biçikletave kineze!”, shkruan Dylgjeri në rrjet.