Video/ Moment i frikshëm në Afrikë të Jugut, tifozi tenton të aksidentojë gjyqtarin me makinë

Një moment i frikshëm ka ndodhur në Afrikën e Jugut, gjatë një ndeshje futbolli.

Një tifoz ka hyrë në fushën e lojës me një makinë të tipit “BMW X5” dhe siç duket nga pamjet ka tentuar të sulmojë arbitrin e ndeshjes.

Të gjithë të pranishmit, duken të tmerruar nga ky episod të cilët nisin të vrapojnë për t’i shpëtuar aksidentit.

LEXO EDHE  Rikthehet futbolli, por jo Superiorja/ FSHF merr vendimin zyrtar

Ndeshja po zhvillohej mes skuadrave Luka Ball Controllers dhe Polokwane City Rovers FC, e cila u ndërpre për shkak të sigurisë së ulët në fushën e lojës.