Dëmtimet “gjunjëzojnë” Barcelonën, ylli i mesfushës 1 muaj larg fushave

Barcelona ka marrë një lajm mjaft të keq ditën e sotme, teksa ka humbur një prej titullarëve të ekipit.

Bëhet fjalë për Sergi Roberton, i cili ka pësuar një dëmtim dhe do të mungojë rreth një muaj.

Ai do të mungojë në ndeshjet më të rëndësishme të skuadrës, në dy ndeshjet e Ligës së Kampioneve kundër Napolit dhe në “El Classico” kundër Realit të Madridit.

LEXO EDHE  FOTO/ Neymar zbulon të dashurën e tij të re, shfaqet bashkë me blogeren e njohur

Një humbje e madhe e kampionëve të La Ligës, ku përveç sulmit të cunguar edhe mesfusha kthehet në problem.