“Më 2 mars në mbrojtje të Kushtetutës”/ Meta tjetër thirrje të fortë qytetarëve

Presidenti Ilir Meta i është drejtuar me një tjetër thirrje të fortë qytetarëve lidhur me protestën e 2 marsit.

Meta shkruan se në 2 mars të gjithë në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në mbrojtje të Kushtetutës dhe integritetit të Gjykatës Kushtetuese, për të rivendosur sistemin e llogaridhënies publike në çdo nivel vendor dhe qendror, në të gjithë vendin.

“Shqipëria nuk do të jetë më lavatriçe e pastrimit të parave të organizatës ndërkombëtare”, shkruan Meta.

Reagimi i Presidentit vjen pasi Shqipëria u rikthye në “listën gri” lidhur me pastrimin e parave, atje ku renditej në periudhën 2011-2015.

LEXO EDHE  A do të mbështetet biznesi i madh/Rama: Ja si do të veprojmë deri sa të çlirohemi

Reagimi i Ilir Metës

Të dashur qytetarë!

Asnjë habi për hapat pas që Shqipëria ka bërë edhe në këtë drejtim.

Ndaj në 2 mars të gjithë në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në mbrojtje të Kushtetutës dhe integritetit të Gjykatës Kushtetuese, për të rivendosur sistemin e llogaridhënies publike në çdo nivel vendor dhe qendror, në të gjithë vendin.

Shqipëria nuk do të jetë më lavatriçe e pastrimit të parave të organizatës ndërkombëtare.

Bashkë për Kushtetutën!

Bashkë për Shqipërinë!