“Ora finale po afron”/ Deputeti thirrje të fortë shqiptarëve: Protesta të pandalshme

“Ditë të bardha po vijnë, ora finale po afron! Protestat dhe revolucioni demokratik i qëndrueshëm e pa kthim deri në marrëveshje politike me ndihmën e faktorit ndërkombëtar për të larguar Rilindjen e krimit e korrupsionit”. Kështu shprehet në një postim në rrjet deputeti Lefter Maliqi, sipas të cilit zgjedhjet e parakohshme janë domosdoshmëri.

Maliqi shkruan se socialistë të ndershëm e të zhgënjyer, demokratë dhe opozitarë, gazetarë, studentë, mjekë, aktorë, të rinj e të reja të bashkuar si kurrë më parë për shpëtimin e demokracisë nga uzurpimi mafioz i institucioneve nga piktori dështak dhe të vendosur për zgjedhje të lira e të ndershme drejt BE me drejtësi të pavarur dhe ekonomi e siguri solide.

LEXO EDHE  Imazhe spektakolare, hëna e plotë mbi qiellin e Tiranës

Postimi nga Lefter Maliqi

Zgjedhjet e parakohshme domosdoshmëri, populli do marrë në dorë fatet e veta për të shpëtuar Kushtetutën, demokracinë dhe çpopullimin.

Ditë të bardha po vijnë! Ora finale po afron, protestat dhe revolucioni demokratik i qëndrueshëm e pa kthim deri në marrëveshje politike me ndihmën e faktorit ndërkombëtar për të larguar Rilindjen e krimit e korrupsionit.

Socialistë të ndershëm e të zhgënjyer, demokratë dhe opozitarë, gazetarë, studentë, mjekë, aktorë, të rinj e të reja të bashkuar si kurrë më parë për shpëtimin e demokracisë nga uzurpimi mafioz i institucioneve nga piktori dështak dhe të vendosur për zgjedhje të lira e të ndershme drejt BE me drejtësi të pavarur dhe ekonomi e siguri solide.