“Falsifikim dokumentesh”/ Në kërkim prej 2017, arrestohet 26-vjeçarja në Vlorë

Një 26 vjeçare është arrestuar nga policia e Vlorës mëngjesin e sotëm, pasi akuzohet për falsifikim dokumentesh. Sipas bruimeve zyrtare, nga verifikimet e kryera, e reja ishte e shpallur në kërkim për veprat penale “Falsifikimi i letërnjoftimeve, pasaportave ose vizave”. Në vitin 2017, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier, ka caktuar masën arrest me brug për 26-vjeçaren.

Njoftimi i policisë:

Vlorë

LEXO EDHE  Debati në Kuvend, PD përcakton strategjinë për seancën ku do të paraqitet programi dhe votohet Qeveria

Policia Kufitare ka bërë kapjen e shtetases në kërkim Sh.A., 26 vjeçe, banuese në Fier.

Ndalimi i saj u bë pasi nga verifikimet e kryera ka rezultuar se kjo shtetase ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Falsifikimi i letërnjoftimeve, pasaportave ose vizave”.

Në vitin 2017, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier i ka caktuar 26-vjeçares masën e sigurisë “Arrest në burg”.