Përplasen analistët/Rama ankohet se po anashkalohet në emision

Agron Gjekmarkaj dhe Skënder Minxhozi debatojnë mes tyre lidhur me borxhin e marrë nga shqipëria prej donatorëve. Ky diskutim i cili është bërë në studion e Real Story nuk është pëlqyer nga kryeministri Edi Rama i cili në një moment ka ndërhyrë duke kërkuar të marrë fjalën.

Rama është ndjerë i anashkaluar në emision duke u shprehur: Nuk e dija se do të vija këtu dhe të mos lejohesha të flisja, por të dëgjova debatin mes dy gazetarëve.

LEXO EDHE  Masat/ Izolimi i qytetarëve dhe shprehja lapidar e Agollit mbi “kokën e çmendur”

Minxhozi mbronte tezën e kryeministrit se në këtë rast ka fituar edhe në aspektin politik, ndërkohë Gjekmrkaj kërkoi që Rama të shpjegoi pr shqiptarëve se a është në gjendje shqipëria të shlyej një borxh kaq të madh, prej 850 milion euro