Kontributi në futboll, Tirana merr vlerësimin “Titulli i Madh”

Në muajin shkurt, Tirana feston zyrtarizimin e saj si kryeqytet të Shqipërisë. Në kuadër të 100-vjetorit si kryeqendër e vendit, në Tiranë ka vijuar organizimi i ceremonive festive. Dje është zhvilluar “Sofra Tiranase”, një ceremoni festive e përvitshme organizuar nga “Shoqata Tirana”.

Kjo e fundit, i ka akorduar skuadrës së futbollit 24-herë kampione të vendit vlerësimin “Titulli i Madh” me motivacionin: Për arritje në futbollin shqiptar, brenda dhe jashtë vendit.

LEXO EDHE  Schalke 04-Werder Bremen, publikohen formacionet zyrtare

Ky titull, për presidentin e klubit, Refik Halili u dorëzua nga e bija e “Selman Stërmasit”, Mirjam Stërmasi. Më tej, me një video Tirana ka shpalosur edhe programin e 100-vjetorit të themelimit.