Aksident në Yzberisht, makina përplas dy këmbësorë

Një aksident ka ndodhur këtë mbrëmje në Yzberisht. Sipas informacioneve paraprake, dy persona kanë mbetur të plagosur.

Identitetet e tyre ende nuk bëhen me dije por mësohet se janë transportuar me ambulancë drejt spitalit për të marrë ndihmë mjekësore. Mësohet se gjendja e tyre është jashtë rrezikut për jetën.

Burime për Boldnews.al, raportojnë se automjeti tip “Golf” ka devijuar në rrugë për shkaqe ende të paqarta duke përplasur këmbësorët.

Policia dhe Grupi Hetimor ndodhen në vendngjarje për të zbardhur rrethanat dhe shkaqet e aksidentit.

Njoftimi i Policisë: 

Tiranë/Informacion paraprak

Rreth orës 19:10, në ” Yzberisht” , në rrugën “Kadri Rroshi”, shtetasi SH.K, 39 vjeç, banues në Fushë Prezë, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit dhe për pasojë mjeti ka dalë në tortuar ku dhe ka goditur dy kalimtarë të rastit, shtetasin M.B 29 vjeç dhe shtetasen F.C 25 vjeçe , të dy jashtë rrezikut për jetën

LEXO EDHE  Shtyhet gjyqi në Apel për Tahirin dhe Jaeld Çelën, kërkohet përjashtimi i trupës gjykuese

Drejtuesi i mjetit pas aksidentit ka braktisur mjetit dhe është larguar por pas kontrolleve të ushtruara nga shërbimet e Policisë Rrugore dhe të Komisariatit të Policisë nr 6 është shoqëruar për veprime të mëtejshme në ambientet e Komisariatit.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.