Vanessa Bryant po kalon një makth të vërtetë pas vdekjes tragjike të Kobe

LOS ANGELES, CA - DECEMBER 18: Kobe Bryant poses with his family at halftime after both his #8 and #24 Los Angeles Lakers jerseys are retired at Staples Center on December 18, 2017 in Los Angeles, California. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. (Photo by Harry How/Getty Images)

Vanessa Bryant është duke përjetuar ditët e saj më të trishta, për shkak të ndarjes nga jeta të bashkëshortit Kobe dhe vajzës 13-vjeçare Gianna, si pasojë e një aksidenti tragjik me helikopter më 26 Janar.

Ajo ka bërë një postim shumë të ndjerë në rrjetin e saj social Instagram. Vanessa ka treguar se është e pikëlluar, por edhe mjaft e zemëruar që dy personat më të dashur për të, nuk janë më pranë saj.

Truri im refuzon të pranojë që Kobe dhe Gigi nuk janë më. Nuk mund ta pranoj për të dy në të njëjtën kohë. Është sikur përpiqem të pranoj se Kobe nuk është më, por trupi refuzon të pranojë se Gigi nuk do të kthehet më kurrë tek unë. Ndihet si diçka e gabuar. Pse duhet unë të jem në gjendje të zgjohem në një ditë tjetër, kur vogëlushja ime nuk është në gjendje ta ketë këtë mundësi?

Jam shumë e inatosur. Ajo kishte kaq shumë për të jetuar. Më pas më kujtohet se duhet të jem e fortë dhe të jem këtu për tre vajzat e mia. E zemëruar që nuk jam me Kobe dhe Gigi, por mirënjohëse që jam me Natalia, Bianka dhe Capri”. 

Vanessa e konsideron një makth atë që është duke jetuar dhe do dëshironte që të mund të zgjohej.

LEXO EDHE  Robert Aliaj: Rama do të kujtohet si njeriu që zhduku historinë (Video)

Zot, do të doja që ata të ishin këtu dhe ky makth do të mbaronte”. 

 

View this post on Instagram

 

I’ve been reluctant to put my feelings into words. My brain refuses to accept that both Kobe and Gigi are gone. I can’t process both at the same time. It’s like I’m trying to process Kobe being gone but my body refuses to accept my Gigi will never come back to me. It feels wrong. Why should I be able to wake up another day when my baby girl isn’t being able to have that opportunity?! I’m so mad. She had so much life to live. Then I realize I need to be strong and be here for my 3 daughters. Mad I’m not with Kobe and Gigi but thankful I’m here with Natalia, Bianka and Capri. I know what I’m feeling is normal. It’s part of the grieving process. I just wanted to share in case there’s anyone out there that’s experienced a loss like this. God I wish they were here and this nightmare would be over. Praying for all of the victims of this horrible tragedy. Please continue to pray for all.

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant) on