I jepet lamtumira legjendës! Kobe Bryant dhe e bija varrosen me ceremoni private mortore

Legjenda e basketbollit, Kobi Brajant dhe vajza e tij, 13-vjeçare Xhana janë varrosur në një ceremoni private në Kaliforni.

“Vanessa dhe familja donin një ceremoni mortore private për varrosjen e të tyre. Ceremonia ishte jashtëzakonisht e vështirë për të gjithë pasi po varrosnin dy të dashurit e tyre”, tha një burim për ET.

LEXO EDHE  Bayern Munich-Dusseldorf, publikohen formacionet zyrtare

Babë e bijë vdiqën së bashku me 7 persona të tjerë si pasojë e një aksidenti me helikopter në 26 janar.

Përveç funeralit privat, më 24 shkurt do mbahet një memorial publik në  Los Angeles për të nëntë viktimat e aksidentit tragjik.