VIDEO – “Myte, bjeri”/ Nxënësit dhunojnë barbarisht shokun e tyre brenda ambienteve të klasës në Tiranë

Disa nxënës në një shkollë 9-vjeçare në Kombinat kanë rrahur e dhunuar barbarisht shokun e tyre brenda ambienteve të klasës, ndërsa gjithë përleshja është filmuar nga një tjetër nxënës.

Përballë barbarisë së dhunës, nxënësi përpiqet të mbrohet por pa sukses. Rreth tij, dëgjohen thirrje të tipit “mbyte, bjeri”, dhe fëmijë që qeshin me të madhe teksa duke e rrahur, e filmojnë shokun e tyre dhe më pas videon e hedhin në Instagram. Dhuna dhe bullizimi është një problem shqetësues në shkollat shqiptare.

LEXO EDHE  Mbi 10 milionë lekë në muaj pagat e të shkarkuarve nga Vettingu

“Pershendetje joq desha te ngre nji shqetesim se cfar po ndodh me te rinjt e sotem ne shkollat publike 9 vjecare dhe gjimnazet bullizmi aty esht i pranishem por dhe publikohen ne story ne instagram. Ne nje shkolle ne kombinat!“- shkruhet në denoncimin e publikuar nga “JOQ”.