Berisha shpërthen ndaj Ramës: Si një rrugaç ordiner sulmoi Haradinajn

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama se përdori vizitën në Berlin për të sulmuar Ramush Haradinajn.

Berisha shkruan në rrjet se si një rrugaç ordiner dhe halabak kryeministër, Rama sulmoi Kryeministrin e Republikës së Kosovës, duke përdorur vizitën në kancelarinë gjermane.

“Shkaku i sulmit të tij të shpëlarë, nuk po them të pafytyre sepse tradhëtarët nuk kanë fytyrë, ndaj Kryeministri Haradinaj është një dhe vetëm një: Ramush Haradinaj i dogji në dorë në Berlin horrave të kombit hartat e ndarjes së Kosovës dhe më pas edhe hartën e Jugosllavisë së Re, në të dy rastet projektin e Serbomadhisë për të cilin punojnë si skllevër tradhëtaret faqezinj të kombit; Esad Toptani i Ri, Miladini shqipfolës dhe Baton Stanishiqi”, shkruan Berisha.

Komenti nga Sali Berisha

Edvin tradhetari perdor viziten ne Berlin per te mbuluar tradhetine e tij!

Miq, dje Edvin Kristaq Tradhetari, Hajduti, Droga etj etj, perdori viziten e tij ne kancelarine gjermane per te share e sulmuar pas takimit me Merkel si nje rrugaç ordiner, si nje halabak kryeminister, si nje tradhetar i kombit te tij, kryeministrin e Republikes se Kosoves, Ramush Haradinaj.

LEXO EDHE  1.3 mld euro të bizneseve shqiptare janë investuar në Maqedoni/ Tabaku: Klimë mbytëse

Shkaku i sulmit te tij te shpelare, nuk po them te pafytyre sepse tradhetaret nuk kane fytyre, ndaj Kryeministri Haradinaj eshte nje dhe vetem nje: Ramush Haradinaj i dogji ne dore ne Berlin horrave te kombit hartat e ndarjes se Kosoves dhe me pas edhe harten e Jugosllavise se Re, ne te dy rastet projektin e Serbomadhise per te cilin punojne si skllever tradhetaret faqezinj te kombit; Esad Toptani i Ri, Miladini shqipfoles dhe Baton Stanishiqi.

Me keto qendrime patriotike dhe kombetare, Ramush Haradinaj nxori ne driten e diellit para shqiptareve dhe mbare botes aktin e tradhetise se larte kombetare te Esad Toptanit te Ri, Miladinit shqipfoles dhe Baton Stanishiqit. Ai u be dige e pakapercyeshme e akteve dhe perpjekjeve antishqiptare te kesaj trojke armike e betuar e qenies shqiptare.

Miq, te perdoresh pastakimin me kancelaren gjermane per ti derguar Kosoves dhe kombit gjuhen e sharesit funderrine, deshmon se rezultati i vetem i takimit ishte mundesia per te share si mjeran pas takimit kryeministrin e Kosoves martire ne emer te padronit tend ne Beograd dhe per te maskuar sadopak vulen e tradhetarit qe more ne samitin e Berlinit.! sb