E martë, Shtator 29, 2020
Etiketimet Haradinaj

Etiketim: Haradinaj

Haradinaj: Spektakël dashakeq me dosjet e Speciales

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka shprehur shqetësim lidhur me zhvillimet e fundit me dosjet e Gjykatës Speciale, të cilat...

Haradinaj: Nuk do t’i japim dosjet pa praninë e gjykatave tona

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj ka deklaruar se gjatë ditës së sotme po presin që zyrtar të...

Haradinaj flet shkurt pas takimit me Limajn dhe Mustafën, kolla nuk...

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur shkurt para mediave pas takimit që pati me partnerët e koalicionit. Haradinaj ka thënë se ishte ai që...

Haradinaj: Nëse AKK nuk përfaqësohet me një nga postet kryesore, shkojmë...

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj nuk është i gatshëm të lëshojë pe për postin e presidentit. Haradinaj në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV...

Marrëveshja në Uashington, Haradinaj: Një hap përpara, tani radhën e ka...

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj, kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, shprehet se vendi hodhi hap të madh përpara me marrëveshjen në Uashington. Sipas tij,...

Haradinaj kërcënon me largim nga qeveria nëse preket Ujmani

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka paralajmëruar se nuk do ta mbështesë marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë, e cila pritet...

Haradinaj: Besojmë se takimi në Shtëpinë e Bardhë do të jetë...

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur sot se takimi në Shtëpinë e Bardhë më 4 shtator, do të jetë...

FOTO/ Haradinaj me pushime në Vlorë, darka surprizë për Kurban Bajram

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, familja dhe të afërm të tij kanë nisur pushimet në bregdetin shqiptar. Mbrëmjen e djeshme për Haradinajn dhe mysafirët nga...

Rama tërhoqi padinë, Haradinaj: E pranoj si kërkim falje, plani me...

ryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj ka komentuar tërheqjen e padisë së ngritur nga kryeministri Edi Rama. Lidhur me këtë çështje, Haradinaj...

Basha me Haradinajn, zbardhen detaje nga takimi/ Kufijtë e Kosovës të...

Në vijim të takimeve në Kosovë, kreu demokrat, Lulzim Basha, i shoqëruar nga nënkryetari demokrat Edi Paloka dhe ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, zhvilluan...

Rama tërheq padinë ndaj Haradinajt, e akuzonte për shpifje

Kryeministri Rama ka njoftuar heqjen dorë nga padia ndaj ish-kryeministrit të Kosovës Edi Rama. Njoftimi është dhënë gjatë konferencës për shtyp të Kryeministrit pas...

Aktakuza e Hagës për Thaçin dhe Veselin/ Kurti, Haradinaj dhe Mustafa:...

Pas aktakuzës të ngritur nga Haga për Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin, kanë reaguar edhe aktorët politikë në Kosovë. Haradinaj shkruan se UÇK ka...

Haradinaj në Durrës, takon Kryemadhin dhe diskuton për politikën

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zgjedhur të kalojë ditën e sotme në plazhin e Durrësit. Në një reagim në rrjetet sociale, Haradinaj shprehet...
WhatsApp DENONCO