Skënderbeu vazhdon rënien e lirë, Daja: Asgjë nuk është më normale

Skënderbeu u mund pak minuta më parë nga Luftëtari i Gjirokastrës me rezultatin 2-0.

Në intervistën pas ndeshjes trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja, pranoi se asgjë nuk po shkon siç duhet dhe se situata është kritike.

“Asgjë nuk është normale. Sot fitoi Luftëtari, sepse kishte më shumë dëshirë. Ne kishim probleme mungesash, luajtëm me 4-5 lojtarë të rinj”.

“Ata me eksperiencë, bashkë me mua, duhet të tregojmë që një ndeshje fitohet edhe kur ke probleme. Dëshira dhe sakrifica bën ndryshimin ndonjëherë. Me këtë gjë, Luftëtari shkoi te fitorja. Të gjithë duhet të mbledhin mendjen që janë lojtarë të Skënderbeut. Duhet të tregojnë se e meritojnë fanellën. Nuk ka lojtarë që do të largohen, kurse unë nuk kam kontakte me asnjë klub tjetër. Duhet të fokusohemi të gjithë te Skënderbeu. Klubi do të vendosë cili qëndron dhe jo, sipas politikave të tij”.

LEXO EDHE  Chelsea shpallet klubi i vitit