Premier League/ Arsenali pret “të plagosurit” e City-t, Man.United ndaj Everton

Luhen sot tre takime në kuadër të javës së 17-të të Premier Ligës.

Në fushë zbresin “peshat e rënda”, aty ku kryendeshja e javës në Angli, është ajo mes Arsenalit dhe Manchester City.

Ndërsa një provë të vështirë ka edhe Manchester United, të cilët presin në “Old Trafford” Evertoni-n. Luan edhe Tottenham-i i Mourinhos teksa udhëtojnë në transfertën e Wolves.

Manchester City vjen në këtë ndeshje pas një ecurie mjaft negative në kampionat ku në 5 ndeshjet e fundit kanë marrë 2 fitore, 2 humbje dhe 1 barazim ndërsa diferenca me Liverpoolin, aktualisht është në 17 pikë, ndërsa janë edhe pas Leicester të vendit të dytë.

LEXO EDHE  VIDEO/ Shpërthen festa në “San Siro”, Milan në avantazh ndaj Liverpool

Ndërsa nga ana tjetër, Arsenali gjendet poshtë në vendin e nëntë, edhe ata në një situatë kaotike, kombinuar rezultatet dhe problemet në menaxhim, ku çështja e trajnerit mbetet ende për tu zgjidhur.