Gary Lineker: Në kohët e sotme do të vleja 150 milionë paund

Ish-futbollisti Gary Lineker deklaron se me tregun e sotëm të transferimeve vlera e tij do të ishte rreth 150 milionë paundë.

Aktualisht, spiker futbolli, Lineaker gjithashtu thotë se paga e tij në atë kohë as që nuk krahasohej me atë të futbollistëve si Neymar i cili fiton 900 mijë paund në javë.

Në një “Podcast” me Dany Baker, ish-sulmuesi i Anglisë , duke folur për Harry Kane thekson se ai vlen rreth 200 milionë paund ndërsa Baker i ndërhyn dhe thotë: Ti në kulmin tënd? Ndoshta 150 milionë? Ku Lineker u përgjigj: “Po besoj rreth asaj shume”.

Më pas Baker e ngacmon dhe për pagat duke thënë:

LEXO EDHE  Në ndeshjen Gramshi-Ada plas grushti, futbollisti shoqërohet në polici pasi goditi gjyqtarin

“Je pak hollë tani, po të mbarojnë lekët. A mendon ndonjëherë për paratë?” Lineker përgjigjet:

“Jo, jam mirë. Me kontratën time të fundit me Leicester, fitoja 400 paundë në javë, nuk po qahem…. ishte bukur, por…”

Gary Lineker ka luajtur me skuadra si Everton, Barcelona, Tottenham si dhe Leicester City duke shënuar 281 gola në rang klubi.