U helmuan 5 ditë pas martesës, zbardhen emrat e dy të rinjve/ Detajet+FOTO

Një çift të rinjsh, të martuar vetëm 5 ditë më parë, mbërritën në spitalin e Librazhdit në gjendje të rëndë shëndetësore. Të rinjtë u gjetën në banesë nga nëna e djalit, e cila më pas ka dhënë alarmin.

Mësohet se Olsi dhe Rezarta Hajdari, 27 vjeç, dhe 19 vjeçe kanë helmuar veten, ndërkohë që e reja ka ndërruar jetë. Dyshohet se 19-vjeçarja ka mbërritur e pajetë në spital. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Xhyrë.

LEXO EDHE  Oferta e testeve me pagesë të Covid-19 nga spitalet private ngre dilema etike dhe ligjore

27-vjeçari është dërguar në spitalin e Elbasanit, po ashtu në gjendje të rëndë për jetën.

Të njëjtat burime bëjnë me dije se të rinjtë ishin martuar të dielën.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes, ndërsa ende dihen ende arsyet e helmimit.