U duk dëmtim më i rëndë, Bayern-i merr lajmin e mirë për Coman-in

Në pamjet direkt gjatë ndeshjes mes Bayern Munich dhe Tottenham, dëmtimi i Kingsley Coman u duk i rëndë. Të njëjtat përshtypje kishin edhe zyrtarët e klubit pas përfundimit të ndeshjes.

Por pas testeve mjekësore të specializuara, bavarezët marrin një lajm të mirë, pasi lëndimi i mesfushorit është më i lehtë nga sa ishte parashikuar.

LEXO EDHE  Federata angleze ndryshon formatin e FA Cup

Coman ka dëmtuar kupën e gjurit, por nuk ka thyerje.

Gjithsesi, francezi do të qëndrojë jashtë fushës nga katër deri në gjashtë javë për t’u rikuperuar plotësisht.