Hollywood-i në zi/ Ndahet nga jeta aktori i famshëm! Emri (Foto)

Aktori i famshëm Danny Aiello, i njohur për rolet e tij në filmat Do The Right Thing dhe The Godfather Part II, ka vdekur në moshën 86 vjeçare.

Aktori Danny Aiello, i njohur për rolet e tij në filmat ‘Kumbari 2’ dhe ‘Do The Right Thing’, ka ndërruar jetën ditën e sotme në moshën 86 vjeçare.

Aiello ka luajtuar gjithashtu edhe rolin e babait të futbollistit legjendar argjentinas, Diego Armando Maradonës në filmin ‘Papa don’t Preach’ në vitin 1986.

LEXO EDHE  Ndahet nga jeta aktorja e njohur e telenovelave

Aktori hollywodian njihej si një veteran i filmit, ndërkohë që me rolin e tij si pronari i picerisë ‘Sal’ në filmin ‘Do the Right Thing’, u nominua edhe me çmimin Oscar për aktorin më të mirë dytësor.

Aiello e filloi karrierën e tij në mesin e viteve 60’.