Guardiola ndalon lojtarët të marrin pjesë në festën e Krishtlindjes

Pep Guardiola i ka ndaluar lojtarëve të Manchester City-t, të marrin pjesë në darkën e Kristlindjeve.

Klubi kishte filluar një traditë vitet e fundit, ku përpara Krishtlindjeve mbahej një festë për të gjithë të punësuarit të klubit, përfshirë dhe lojtarët.

Sidoqoftë, pas festimeve vitin e kaluar, në ndeshjet pasardhëse, City u mund në shtëpi 2-3 ndaj Crystal Palace, më pas katër ditë më vonë humbën dhe ndaj Leicester.

LEXO EDHE  Kupa e Ligës/ Tottenham refuzon të eliminohet dhe barazon rezultatin ndaj Chelsea-t (Video)

Dhe sipas “Goal”, City duke qenë 14 pikë pas kryesuesve të Liverpool, Guardiola mori këtë vendim për të shmangur një rast të ngjashëm.

Manchester City përballet me një agjendë të ngjeshur pasi në 5 javët e ardhshme do të zhvillojnë 11 ndeshje.