Bayern-Tottenham, formacionet e mundshme

Ndeshja mes Bayernit të Munihut dhe Tottenham-it zhvillohet sonte në orën 21:00.

Një ndeshje kjo që vlen vetëm për statistika, pasi gjermanët janë të sigurt në vendin e parë ndërsa anglezëve nuk i kërcënohet vendi i dytë.

Tottenhami do të ketë disa mungesa të rëndësishme si, Harry Kane, Dele Alli apo Serge Aurier, vendime këto të trajnerit Mourinho, i cili nuk ka dashur t’i aktivizojë për t’i dhënë hapësirë të rinjve, ndërsa edhe bavarezët duket se e kanë marrë “shtruar” këtë ndeshje, pasi sipas mediave gjermane Lewandowski nuk do të luajë.

LEXO EDHE  Devolli-Partizani B/ Përfundon koha e rregullt, fituesi shpallet pas kohës shtesë

 Formacionet e mundshme:

Bayern Munich: Ulreich; Pavard, Boateng, Martinez, Davies; Kimmich, Tolisso, Coutinho; Coman, Perisic, Gnabry

Tottenham Hotspur: Whiteman; Walker-Peters, Foyth, Vertonghen, Rose; Skipp, Dier, Eriksen; Moura, Sessegnon, Parrott