Manchester United interesohet për James Rodrigues, Reali e përdor për të mbërritur te Pogba

James Rodriguez po mendon të largohet nga Reali i Madridit  dhe Manchester United mund të jetë një destinacion i ardhshëm.

Kolumbiani në fillim të sezonit shfaqi shenja se mund të ishte një opsion  për Zinedine Zidane, por çuditërisht ai nuk preferohet më nga trajneri, çka e bën mesfushorin të shohë për opsionet në një skuadër tjetër edhe pse dëshira e lojtarit gjithmonë ka qenë të jetë pjesë e Realit.

LEXO EDHE  VAR-i “tërbon“ Moratan, spanjolli i shënon tre herë Barcelonës por asnjë gol nuk vlen!

Tani “Daily Mail” ka raportuar se kolumbiani mund të përdoret nga Real Madrid si mjet për të lehtësuar ardhjen e Pogbas në kryeqytetin spanjoll. Futbollist tjetër që mund të përdoret është edhe Gareth Bale i cili është i palumtur dhe i padëshiruar në Madrid.

Pogba vlerësohet 180 milionë euro , dhe nëpërmjet Bale dhe James kjo shumë mund të reduktohet në mënyrë të konsiderueshme.