Gazzetta dello Sport: Ibrahimovich ka zgjedhur Milanin

Zlatan Ibrahimovich është shumë pranë kalimit te skuadra e Milanit.

Suedezi është objektivi kryesor i kuqezinjve për merkaton e janarit, ku drejtuesit e klubit kërkojnë eksperiencë dhe një lider në skuadër.

Mbrëmjen e djeshme, La Gazzetta dello sport, zbuloi që Napoli i bëri një ofertë 18 mujore Ibrahimovich, por së fundmi e njëjta gazetë vjen me lajme të reja.

LEXO EDHE  EFL Cup/ Liverpooli ndeshje stërvitore me Lincolnin, City kalon me vështirësi Bournemouth-in

Sipas gazetës, 38 vjeçari ka zgjedhur një rikthim te Milani, dhe këtë ia ka komunikuar të afërmve dhe miqve të tij.

Detajet që po e vonojnë konfirmimin e kësaj lëvizjeje, janë ato ekonomike, teksa Ibrahimovich nuk është i kënaqur me pagën në kontratën e tij, por në këtë pikë gjithçka duket formalitet.