Vrasja në Kavajë/ “Kishim 7 orë që pinim, u errësova dhe e qëllova”

FOTO ILUSTRUESE

Zbardhet dëshmia e autorit të vrasjes në Kavajë mbrëmjen e sotme. Xhevdet Lecini 60-vjeç, është shprehur para grupit hetimor se me viktimën dhe një tjetër person kishin që prej orës 11:00 të paradites së sotme dhe deri kur ndodhi ngjarja që pinin së bashku në lokal, ndërsa shkak i ngjarjes ka qenë një debat që degjeneroi nga sharjet në përdorimin e armës.

Kemi qenë të pirë, ishim prej orës 11:00 në tavolinë. Nuk e di si ndodhi, u errësova dhe e vrava”, mësohet se ka thënë Lecini.

LEXO EDHE  “Lungomare 3” në Vlorë, banorët e zonës e kundërshtojnë

Autori e kishte banesën në katin e tretë, ndërsa lokalin ku shiste edhe mish në katin e parë të pallatit.

LEXO EDHE: 

Detaje nga vrasja në Kavajë, autori i dehur vrau të riun me armë gjahu

Detaje të reja nga vrasja në Kavajë/ Shoqërohet në polici autori

I arrestuar para 7 vitesh, kush është 26-vjeçari që u qëllua me çifte sot në Kavajë

Vrasja në Kavajë te pallati i Marsida Qatjas/ Dyshimet pse nisi sherri…